• Nasz patron

Jan Brzechwa
          urodził się 15 sierpnia 1900r. w Żmerynce na Podolu, zmarł 2 lipca 1966r.
          w Warszawie. Naprawdę nazywał się Jan Lesman. Z zawodu był prawnikiem, przede wszystkim zajmował się prawem autorskim. Był nie tylko poetą, ale także tłumaczem.

Większość swoich utworów poświęcił dzieciom i młodzieży. Nazywano go profesorem serdecznego śmiechu. Napisał wiele utworów satyrycznych. Wszystkie wiersze Jana Brzechwy są pełne dowcipu, humoru i fantazji.
          Niemałe znaczenie w jego utworach ma gra słów. Jego wiersze zna każde polskie dziecko. Są to między innymi: „Kaczka-dziwaczka”, „Sum”, „Na wyspach Bergamutach”, „Na straganie”, „Kwoka”, „Leń” i wiele innych.

Hymn naszego przedszkola (słowa, muzyka i wykonanie - Beata Wapińska)

hymn_przedszkola(1).mp3