• DYŻUR WAKACYJNY - ZAPISY

Szanowni Państwo,

informujemy, że w lipcu 2024 r. nastąpi przerwa wakacyjna w pracy Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Jana Brzechwy w Knurowie. W sierpniu 2024 r. przedszkole będzie sprawowało opiekę nad dziećmi w formie dyżuru wakacyjnego.

Zapisy dzieci uczęszczających do naszego przedszkola na dyżur wakacyjny (miesiąc SIERPIEŃ 2024 r.) będą przyjmowane w sekretariacie w terminie:  6 – 17 maja 2024 r.

Dyżurem wakacyjnym mogą zostać objęte dzieci obojga pracujących rodziców lub samotnie wychowującego i pracującego rodzica.

Prosimy o przemyślenie swoich decyzji, aby nie blokować miejsca naprawdę potrzebującym.

Zapisy na dyżur sierpniowy dla dzieci spoza naszego przedszkola (MP-1, MP-13), w miarę wolnych miejsc, odbywać się będą w terminie 20.05. – 29.05.2024 r. W tym samym terminie pracujący rodzice mogą zgłaszać na dyżur wakacyjny w lipcu 2024 r. dzieci z naszego przedszkola do MP-1 lub MP-13.Jednocześnie informujemy, że podczas dyżurów wakacyjnych dzieci będą przebywały w grupach mieszanych, także z wychowankami innych przedszkoli.

Formularz wniosku wakacyjnego zostanie udostępniony do pobrania w ostatnim dniu kwietnia.

Rodzice chcący zapisać dzieci na dyżur w innych placówkach pobierają wniosek bezpośrednio ze stron www przedszkoli.

• PRACA ODDZIAŁÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

PRZEDSZKOLE CZYNNE JEST W GODZ. 6:00-17:00

Parter lewa strona:

Oddział 5-l. "Wiewióreczki" - 6:00-16:00

Oddział "5-l. "Jagódki" - 7:30-15:30

Parter prawa strona:

Oddział 4-l. "Biedroneczki" - 7:00-17:00

Oddział 4-l. "Motylki" - 7:30-16:00

Piętro:

Oddział 3-l. "Słoneczka" - 7:00-15:30

Oddział 3-l. "Gwiazdeczki" - 7:30-15:30

SCHODZENIE SIĘ DZIECI:

6:00-7:00 - wszystkie dzieci przebywają w sali "Wiewióreczek""

7:00-7:30 - "Wiewióreczki" i "Jagódki" przebywają razem w sali "Wiewióreczek"

- "Biedroneczki" i "Motylki" przebywają razem w sali "Biedroneczek"

- "Słoneczka" i "Gwiazdeczki" przebywają razem w sali "Słoneczek"

od 7:30 - "Jagódki", "Motylki" i "Gwiazdeczki" przechodzą do swoich sal

ROZCHODZENIE SIĘ DZIECI:

o 15:30 -  "Jagódki" przechodzą do sali "Wiewióreczek"

- "Słoneczka" przechodzą do sali "Motylków"

- "Gwiazdeczki" przechodzą do sali "Biedroneczek"

16:00-17:00 - wszystkie dzieci przebywają w sali "Biedroneczek"

• NOWA STAWKA ŻYWIENIOWA

Szanowni Państwo,

Analiza raportów żywieniowych w placówkach przedszkolnych na terenie naszego miasta wskazuje na fakt, iż obecna stawka żywieniowa jest niewystarczająca. Przekroczenia stawki wynikają ze znacznego wzrostu cen produktów spożywczych i powodują trudności w komponowaniu pełnowartościowych i urozmaiconych jadłospisów.

Mając na uwadze zachowanie dotychczasowej jakości posiłków od dnia 1 kwietnia 2023r. dzienna stawka żywieniowa wynosić będzie 11 zł.

Prosimy o zapoznanie się z treścią Zarządzenia Dyrektora MP2.

• PRZERWA WAKACYJNA

30.01.2023

Poniżej zamieszczamy link do strony Miejskiego Centrum Edukacji, gdzie znajduje się informacja zbiorcza dotycząca wakacyjnych przerw w funkcjonowaniu poszczególnych placówek, w tym również naszej:

KLIK

• PRZEDŚWIĄTECZNE ZBIÓRKI CHARYTATYWNE

14.11.2022

Co roku o tej porze nasze przedszkole angażuje się w przedświąteczne akcje charytatywne.

Tym razem podjęliśmy decyzję o przyłączeniu się do dwóch równolegle odbywających się zbiórek:

1. "Daj coś kolorowego" - skierowanej do pacjentów przebywających na oddziałach onkologicznych organizowanej przez Stowarzyszenie Kolorowe damy-Daj Coś Kolorowego

2. "Dzieci Dzieciom" - skierowanej do najmłodszych pacjentów okolicznych szpitali organizowanej przez Fundacja Gram, Kibicuję, Pomagam.

Zachęcamy Państwa do wsparcia wybranej przez siebie akcji.

Informacje o tym, co można podarować i gdzie dostarczyć dary zamieszczamy w grafice poniżej.

Zbiórki potrwają do 2 grudnia.

W imieniu wszystkich pacjentów z góry dziękujemy!

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

06.10.2022

W czerwcu 2022 r. Gmina Knurów otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa na realizację w Miejskim Przedszkolu nr 2 im. Jana Brzechwy w Knurowie programu rządowego w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Z otrzymanych środków finansowych w kwocie 3 000 zł plaćowka skorzysta w roku szkolnym 2022/2023. Program zakłada wsparcie w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa m. in. poprzez zakup nowości wydawniczych do placówki, organizację zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem zakupionych książek, organizację wydarzeń promujących czytelnictwo, w tym spotkania z twórcami literatury, czy też współpracę z bibliotekami publicznymi.

Dofinansowanie z budżetu państwa: 3 000,00 zł

Całkowita wartość zadania: 3 750,00 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.